Dovolená

Kde všude můžete strávit svou dovolenou

Praha

By admin • Feb 3rd, 2009 • Category: Česká města

Praha je hlavním městem České republiky. Sídlí zde všechyn významné správní orgnány. Praha je podle výzkumu považovano za nejhezčí město v celé Evropeě. Skvosty Prahy jsou především historické centrum město. Právě proto je je Praha tak hojně navštěvovaná turisty z různých zemí a končin.

Praha - Pražský hrad

Pražský hrad se nachází v městské části Hradčany. Odjakživa zde sídlily čeští panovníci. Dodnost tam sidlí čeští prezidenti (Aktuálně Václav Klaus). Pražský hrad byl založen přibližně v 9. století a je považování za nějvětší hradní komlex na světě. Pražský hrad je prostě jasný symbol Prahy. Do hradu patří i Katedrála Svatého Víta, kde jsou schovány korunovační klenoty. Vždy jednou za pár let se na ně můžu podívat i široká veřejnost.

Praha - Národní divadlo

Národní divadlo je jednoznačně nejlepší divadlo v Česku. Navrhl ji Josef Zítka. Národní divadlo je pevně spjato s naší historií. Architektoticky je to nádherná stavba.

Praha - Strahovský klášter

Strahovský klášter je premonstrátský kláštěr. Byl založen v roce 1140 Vladislavem 2, na příkadz biskupa Jindřicha Zítka.

Praha - Palác Kinských

Palác Kinských patří do stylu rokoko. Nalezá se na nynějším Staroměstském náměstí.

Tagged as: , , , ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Leave a Reply